Letnia wystawa gołębi. Sitno 2015 r.

W dniach 5-7 lipca 2015r. odbyła się XXIX Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie. Wystawa Zwierząt Hodowlanych i towarzyszące jej targi rolnicze to jedna z największych imprez rolniczych w kraju. W wystawie uczestniczyło ok. 400 firm i podmiotów gospodarczych oraz ok. 150 hodowców poddało swoje zwierzęta ocenie sędziowskiej. W piątek po ocenie sędziowskiej odbyło się spotkanie integracyjne, a w sobotę wieczorem przed pałacem odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców w rasie oraz dyplomów dla wyróżnionych w rasie, a także za prezentację wszystkim uczestnikom wystawy.

W wystawie Zamojskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zaprezentowało 274 szt. gołębi rasowych w 28 rasach, i 77 szt. drobiu ozdobnego w 18 rasach.

Tytuł Championa wystawy i Zwycięstwo w rasie Zamojski zdobył Waldemar Górski.

Zwycięstwa w rasie zdobyli:

– Roztoczański wysokolotny – Bogdan Kniaź
– Orlik polski – Stanisław Radelczuk
– Ryś polski – Krzysztof Niedzielski
– Chiński gołąb – Michał Burda
– Modena niemiecka – Mateusz Trela
– Loczek – Edward Wasil
– Olbrzym rzymski – Rafał Trela
– Bantamka – Rafał Trela
– Czubatka polska – Radosław Dula
– Silka – Krzysztof Niedzielski
– Kochin miniatura – Andrzej Dziwura

Wyróżnienia w rasie zdobyli:

– Zamojski – Bogdan Kniaź
– Zamojski – Tomasz Mardal
– Roztoczański wysokolotny – Waldemar Górski
– Muki – Zbigniew Mnich
– Gil – Jan Mnich
– Wyandotte miniatura – Wiktoria Nizioł
– Kochin miniatura- Andrzej Boć

Dla wszystkich hodowców Zamojskiego Stowarzyszenia prezentującym gołębie i drób na wystawie nagrody rzeczowe za udział w wystawie ufundował pan Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk oraz Wójt Gminy Zamość pan Zbigniew Gliwiński dla wszystkich hodowców z terenu gminy Zamość, za które serdecznie dziękujemy.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim wystawcom za udział i pomoc w pracach organizacyjnych. Zapraszamy na stronę www.golebie-zamosc.pl do obejrzenia galerii zdjęć z wystawy.