XXXII Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych , Sitno 2018

W dniach 29 czerwca – 1 lipca 2018 roku odbyła się XXXII Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie k. Zamościa. W wystawie uczestniczyli hodowcy z  Zamojskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w Zamościu prezentując ponad 300 szt. gołębi rasowych w 25 rasach i ponad 100 szt. drobiu ozdobnego w 16 rasach.

W dniu 29 czerwca odbyła się ocena sędziowska gołębi i drobiu przeprowadzona przez sędziów w składzie – gołębie: Janusz Rak. Jerzy Kardasz, Sławomir Madej, drób: Marek Gersztyn i asystenci ds. gołębi: Tomasz Mardal, Radosław Pęzioł.

Wieczorem o 18.00 rozpoczęła się msza św. z poświęceniem sztandaru Jubileuszu 20-lecia Zamojskiego Stowarzyszenia, a następnie w hotelu Polak dalsze uroczystości: wbicia gwoździ pamiątkowych, podziękowania fundatorom sztandaru, wręczenia medali pamiątkowych, odznaczenia hodowców Zamojskiego Stowarzyszenia przez Polski Związek.

Tytuł Czempiona XXXII Wystawy Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych i zwycięzca w rasie zamojski – zdobył Zbigniew Krawczyk.

 

Zwycięstwo w rasach zdobyli:

Roztoczański wysokolotny – Mariusz Buczek

Zamojskie krótkodzioby – Tomasz Mardal

Mikołajowski – Sławomir Karpiuk

Orlik polski – Sławomir Madej

Pawik- Andrzej Burda

Zakonniczka niemiecka – Krzysztof Niedzielski

Feleghazer – Tomasz Mardal

Chiński gołąb – Michał Burda

Mewka orientalna – Edward Wasil

Czubatka polska brodata min. – Radosław Dula (kury)

Jedwabista – Krzysztof Niedzielski (kury)

 

Tytuł wyróżniony w rasie zdobyli:

Zamojski – Tomasz Mardal

Roztoczański wysokolotny – Bogusław Kniaź

Mikołajowski – Zygmunt Ziomko

Pawik- Radosław Pęzioł

Chiński gołąb – Michał Burda

Tytuł najlepszy w rasie zdobyli:

Gdański wysokolotny – Sokół gdański – Tomasz Długosza

Perukarz – Grzegorz Fedec

Białogłówka gąbińska – Krzysztof Niedzielski

Karier – Łukasz Madejowski

Loczek – Edward Wasil

Sebrytka – Krzysztof Niedzielski (kury)

Karzełek polski – Kedzierski Karol (kury)

Lakenfelder – Tadeusz Długosza (kury)

 

W wolierach gołębie prezentowali:

Zamojski i roztoczański wysokolotny – Józef Chabros

Gołębie wysokolotne – Marek Stawarski

Gołębie wysokolotne – Janusz Rak

Gołębie wysokolotne – Aleksander Budzyński

Gołębie wysokolotne – Gdak Mirosław

Gołębie wysokolotne – Liwczak Andrzej

Karzełek polski – Grzegorz Jabłoński (kury)

 

 

W sobotę wieczorem przed pałacem w Sitnie wręczono nagrody hodowcom,

a następnie rozpoczął się wieczór hodowców.

 

Tekst: Edward Wasil

Fot. Zdzisław Jakubanis

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *