Ralacja z Krajowej Wystawy w Kielcach

W dniach od 28 do 30 stycznia 2022 roku odbyła się Jubileuszowa X Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu i Królików KIELCE 2022.

Jak co roku – Krajowa Wystawa to największe w Polsce święto hodowców gołębi rasowych i drobnego inwentarza.  Przyjeżdżają na nią i prezentują swój dorobek hodowlany wystawcy z całej Polski, a także z innych krajów europejskich. Nie mogło na niej zabraknąć hodowców zrzeszonych w Zamojskim Stowarzyszeniu Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

Na wystawie Krajowej zaprezentowanych zostało 2280 gołębi aż 104 ras. Ponadto 331 drobiu ozdobnego, w tym 18 ras kur oraz 4 kaczek. Można było podziwiać 72 króliki 10 ras. Ponadto hodowcy przygotowali aż 15 wolier pokazowych, w których prezentowali swoje zwierzęta, oprócz tych, które brały udział w konkursach. Łącznie do rywalizacji na tej wystawie stanęło 204 hodowców.

Cieszy fakt, że wystawa byłą tak licznie obsadzona pomimo kłopotów, jakie nam wszystkim sprawia pandemia Covid-19. Wystawa odbywała się w reżimie sanitarnym i pomimo czasu pandemii udało nam się spotkać i cieszyć się wspólną obecnością, możliwością brania udziału w konkursach, porozmawiania z kolegami i podzielenia się naszą wspólną pasją, jaką jest hodowla zwierząt rasowych.

Zamojskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zaprezentowało 4 woliery pokazowe: Klubu Orlika Lubelskiego oraz Ogólnopolskiego Klubu Hodowców Gołębi Zamojskich i Innych Ras Wysokolotnych. Nasze stowarzyszeniemiało też na tej wystawie swoje stoisko, na którym promowaliśmy nie tylko ZSHGRiDO, ale także nasz Region Zamojski i gminę Zamość. Odwiedzającym wystawę przekazywaliśmy nie tylko informacje o hodowanych przez nas patkach, ale także wręczaliśmy im materiały promocyjne – albumy, biuletyny, foldery reklamowe promujące nasze miasto, gminę, region – piękną Ziemię Zamojską. Zachęcaliśmy wszystkich do odwiedzania Zamojszczyzny.

Nasze Zamojskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zrzesza liczną grupę hodowców gołębi rasowych i drobiu ozdobnego. Wśród nas jest liczne grono utytułowanych i doświadczonych hodowców gołębi rasowych i drobiu ozdobnego i wciąż przybywa nam nowych pasjonatów. Zamojscy hodowcy, można śmiało powiedzieć – tradycyjnie – zdobyli na Krajowej Wystawie liczne tytuły i nagrody:

Janusz Rak  – otrzymał nagrodę Ministra Rolnictwa za promowanie gołębi ras wysokolotnych,

Edward Wasil – otrzymał pamiątkową statuetkę Jubileuszowej Wystawy Krajowej.

Byliśmy niekwestowanymi zwycięzcami w rasie orlik lubelski. Hodowcy z ZSHGRiDO odebrali wszystkie czołowe nagrody w tej rasie:

Tytuł „Mistrza Polski” i „Zwycięzcy w Rasie” zdobyły gołębie kolegi Janusza Raka,

Tytuł „I Vice Mistrza Polski” zdobyły gołębie kolegi Sławomira Madeja,

Tytuł „II Vice Mistrza Polski” zdobyły gołębie naszego 17-letniego młodego hodowcy Kacpra Dmitruka.

Ponadto zdobyliśmy następujące nagrody:

Tytuł „Mistrza Polski” i „Zwycięzcy w Rasie” zamojski zdobyły gołębie kolegi Wojciecha Kudyby;

Tytuł „Mistrza Polski” i „Championa” w rasie roztoczański wysokolotny zdobyły gołębie kolegi Marka Kolinskiego,

Tytuł „I Vice Mistrza Polski” w rasie roztoczański wysokolotny zdobyły gołębie kolegi Mieczysława Sroki;

Tytuł „Indywidualnego Mistrza Polski” w rasie mikołajowski wysokolotny – zdobył kolega Sławomir Karpiuk;

Tytuł „Indywidualnego Mistrza Polski” w rasie Lahore – zdobył kolega Stanisław Gas,

Tytuł „II Vice Mistrza Polski” w rasie mewka orientalna – Edward Wasil;

Tytuł „II Vice Mistrza Polski” w rasie chiński gołąb – Stanisław Bejster;

Tytuł „II Vice Mistrza Polski” w rasie karzełek polski – Grzegorz Jabłoński;

Tytuł „Najlepszy w Rasie” zamojski krótkodzioby – Edward Wasil.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim hodowcom Zamojskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego i życzymy wielu sukcesów  hodowlanych w roku 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *